PAVAROTTI

Zobacz w kinie premiera kinowa
02.08.2019

Recenzje

Magazyn SENS
* "NESSUN DORMA, CZYLI „NIKT NIE ŚPI" - nie sposób słuchać Luciana Pavarottiego i spać. Nie sposób słuchać go i się nie wzruszyć, nie zachwycić albo przynajmniej na chwilę nie zatrzymać. Pavarotti miał bowiem tę unikalną umiejętność oczarowywania słuchaczy i wytrącania ich z pędu."
* "Dokument Rona Howarda pokazuje, że genialny tenor przeżywał arie tak jak swoje życie - głęboko, prawdziwie, wkładając całe swoje serce, całą swoją radość, ale i całą melancholię."

TWÓJ STYL
* "Porywający dokument"

allaboutmusic.pl / Marta Muśko
* "Już od pierwszych sekund oficjalnej zapowiedzi oraz Nessun dorma będące w tle, stało się to, czego nie doświadczyłam przy żadnym innym obejrzanym przeze mnie dokumencie (porównywalnie jedynie do historii Bee Gees). Wzruszenie, radość, nostalgia – wszystkie autentyczne emocje w zaledwie w ponad dwuminutowym zwiastunie dokumentu, który w całej okazałości pojawi się w polskich kinach już od 2 sierpnia."

* "Wybierzcie się w sierpniu do kina, bo dokument Pavarotti to obowiązkowa pozycja na liście osób, które kochają muzykę i idą przez życie, a po jego obejrzeniu z pewnością pokochają również głównego bohatera. Uśmiechniętego, wrażliwego i ponadprzeciętnie uzdolnionego."

Kulturalnemedia.pl / Aleksandra Małecka
* "Bo tym właśnie jest ten film. Podnoszącą na duchu, momentami zabawną i nieroszczącą pretensji do bycia czymś więcej laurką dla życia jednego z największych muzyków operowych naszych czasów."

* "Ale jednego można być (prawie) pewnym – wyjdziesz z niego uwielbiając Pavarottiego. I jeśli nie za jego głos, to za wielki, zaraźliwy uśmiech i nieustanny optymizm."

VIVA / Łukasz Kaliński
* "Opowiedziany z humorem i wzruszający Pavarotti to świetna okazja do zapoznania się z biografią człowieka, którego celem artystycznym było propagowanie sztuki operowej. Śpiewaka, który stał się światową gwiazdą na równi z muzykami rockowymi."

* "Za pomocą fragmentów wywiadów z Pavarottim, wspomnień jego najbliższych oraz nagrań koncertów, które rozsławiły Pavarottiego na całym świecie, Howard kreśli sylwetkę artysty, któremu towarzyszył nieustanny uśmiech."

* "W dokumencie Howarda można usłyszeć wiele dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu. Śmiejąc się i wzruszając na zmianę, z kina wyjdzie się podśpiewując Nessum dorma czy O sole mio."

NEW YORK TIMES / Ken Jaworowski
* "Wyrazista osobowość Pavarottiego dominuje w niemal każdej scenie. Optymizm śpiewaka jest zaraźliwy, a jego chłopięca ciekawość uskrzydla. Ten film wywołuje uśmiech."

LOS ANGELES TIMES / Kenneth Turan
* "Howard jest idealnym wyborem na reżysera tego znakomitego filmu o sławnym tenorze. "Pavarotti" to ciepły, przepełniony emocjami film, który ogląda się z zainteresowaniem do ostatniej minuty."

VARIETY / Owen Gleiberman
* "Howard zachowuje uprzejmy ton bez zbędnych ozdobników. Wydaje się, że to najlepsze podejście do tematu, dzięki czemu osobowość Pavarottiego jako śpiewaka cały czas pozostaje w centrum uwagi."

THE WRAP / Todd Gilchrist
* "Film Howarda przypomina list miłosny, ale w ostatecznym rozrachunku "Pavarotti" jest raczej hołdem dla osoby, która kryła się za fasadą popularności. Film ten przypomina nam, że o tym, że Pavarotti stał się gwiazdą w równym stopniu dzięki swojemu człowieczeństwu, co talentowi. "

The Hollywood Reporter / Todd McCarthy
* "Ten człowiek nie mógł narzekać na brak przyjaciół, a film świetnie pokazuje, że dał się lubić. Dwanaście lat po jego śmierci Pavarotti zapewne zyska więcej nowych fanów dzięki laurce Howarda."

SCREEN DAILY / Tim Grierson
* "Portret człowieka obdarzonego jednym z najpiękniejszych głosów w historii XX wieku. Film "Pavarotti", podobnie jak inne dokumentalne filmy biograficzne pokazujące życie sławnych osób od kołyski aż po grób, ma raczej charakter informacyjny, nieco nabożny, jednak ogląda się go z zainteresowaniem."Copyright © 2019 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM