Pojedynek na głosy

Recenzje

ZWIERCIADŁO / Zofia Micyk
* "Historia, która może służyć jako antydepresant."
* "Historia w stu procentach kobieca. Z doskonałymi rolami Kristin Scott Thomas i mniej u nas znanej Sharon Morgan. Reżyser opowiada losy bohaterek lekko, ale z wyczuciem, aż do wzruszającego finału, który - gwarantuję - każdego doprowadzi do łez."

Movieway / Małgorzata Czop
* " (...) utwory śpiewane przez chór brzmią świetnie i potrafią wzruszać. Pojedynek na głosy staje się feel good movie, który idealnie poprawia humor i daje nadzieję."
* "Wyśpiewać można marzenia, przyjaźń i miłość. Bohaterki Pojedynku na głosy tworzą inspirującą wspólnotę, pokazując wzajemne wsparcie i zrozumienie. Scott Thomas i Horgan doskonale wybrzmiewają w skomplikowanej relacji. I choć film jest lekki, przyjemny i momentami trochę naiwny, gwarantuje przyjemny seans."

FDB.pl / Bernadetta Trusewicz
* "Czuła demonstracja kobiecego głosu. Zrównoważone, krzepiące" prostodusznie kino pokazujące walkę kobiet i ich własny "front".
* "Kobiety nie muszą mówić tym samym głosem, by zrozumieć się w cierpieniu i potrzebach. Mogą mieć różną barwę, tembr i mieć zupełnie inne podejście, ale właśnie o piękną różnorodność, z której warto czerpać. O tym mówi to sisterhood kino. Wyśpiewać tęsknote i szczery ból bez potrzeby umiejętności wokalnych."
* " “Pojedynek na głosy” to witalny utwór udowadniający, że kobiet codziennie walczą, a to ich mężowie są na wojnie w gorzko-słodkim sosie z nienachalnym humorem oraz silnymi rolami. “Pojedynek na głosy” staje się czułą demonstracją ważności kobiecego głosu!"

ANTYRADIO / Natalia Nowecka
* "Wzorcowy "feel good movie" "
* "Opowiada o kobietach, które wojnę poślubiły. I robi to w subtelny, zabawny i naprawdę poruszający sposób. "
* "Bohaterkom filmu towarzyszymy zarówno w radosnych, jak i łamiących serce chwilach. Szybko stają się nam bliskie, niczym dobre przyjaciółki. Wszystko to za sprawą świetnego aktorstwa, ale również autentyczności."
* "Kate, Lisa, Ruby i cała reszta tej wesołej zgrai to kobiety z krwi i kości, ze wszystkimi zaletami i przywarami. I choć można twierdzić, z tego miejsca pragnę mu (reżyserowi) serdecznie podziękować za przedstawienie kobiet w tak szczery i dosadny, acz subtelny sposób. Tak dobrze skonstruowanych kobiecych bohaterek nie ma w kinie wiele. "

CHILLIZET / Katarzyna Leszczyńska
* "Niezwykła opowieść, która jednocześnie bawi i wzrusza. "
* "Muszę przyznać, że tak optymistycznej produkcji nie widziałam dawno, choć jednocześnie jest to prawdziwy wyciskacz łez, które przełykamy z uśmiechem na twarzy.
„Pojedynek na głosy” napawa optymizmem, pokazując, że nie ma takiej góry, której nie potrafimy pokonać."
* "Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, powinieneś go zobaczyć. Jest to bowiem historia, która pokazuje nam, że warto cieszyć się każdym dniem danym przez los, a jednocześnie pokazująca, że w kobietach drzemie nieposkromiona siła, która napędza do działania mężczyzn. "
* "Historia, która daje nadzieję i sprawia, że wyjdziecie z sali kinowej z uśmiechem na ustach, a dzień stanie się lepszy. "

Guardian
* "„Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić."

Variety
* "Cattaneo wybrał listę piosenek, które są klasykami karaoke od Dido do The Human League. „Don’t you want me baby?” nucą panie. Widzowie odpowiedzą tak."
* "Spodoba się wszystkim."
* "Ballada ku czci kobiecej solidarności"

The Hollywood Reporter
* "Wyjątkowo zabawny"
* "A niech to! Trudno jest nie polubić filmu, w którym pojawia się piosenka Yazoo „Only You” w wersji a cappella, zaniedbany samochód na który możemy, choć nie musimy mówić Shite Rider i w którym Kristin Scott Thomas wdaje się w werbalną bitwę na parkingu.”
* "Zaraźliwie chwytliwy"
* "Odznacza się dużą wrażliwością."
* "Błyskotliwe dialogi, które brzmią prawdziwie i oddają sposób, w jaki wypowiadają się takie kobiety."
* "W obsadzie pojawiło się wiele zapadających w pamięć aktorek w rolach drugoplanowych."

CINEMATOGRAPHE.IT
* "Przesłanie mówiące, że jedność przekłada się na siłę stanowi o sukcesie filmu."

COMINGSOON
* "Reżyser ponownie wyposażył bohaterów w jasno sprecyzowany cel oraz plan działania, tworząc cudowną przypowieść o miłości w czasie wojny. "

METROPOLITAN MAGAZINE
* "Reżyser wie, jak wywołać u widzów emocje wykorzystując piosenki, śmiech i łzy."

TALKYMEDIA
* "Film Cattaneo jest błyskotliwy i zabawny – to inteligentna komedia. Film wywołuje łzy i zmusza do refleksji."Copyright © 2024 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM