Bigger Than Us

Zobacz w kinie premiera kinowa
22.04.2022

Recenzje

TVN24 / Tomasz Marcin Wrona
"Bigger Than Us" pozostawia w widzach nadzieję, że są młodzi ludzie, którzy mają odwagę i siłę, żeby walczyć z godnością o lepszą przyszłość. Nawet jeśli ta walka wymaga wielu poświęceń i gotowości, aby nie poddawać się w zderzeniu ze strachem i bezradnością dorosłych.

FDB.pl
Film „Bigger Than Us” w reżyserii Francuzki Flore Vasseur to rzetelne kino, w którym głos oddaje się mającym coś do powiedzenia. Bohaterowie tego dokumentu jeszcze przed jego nakręceniem dali dowód, iż nie tylko nie boją się głosić prawd niepopularnych, ale mają z tego tytułu spore osiągnięcia, o osobistej satysfakcji nie wspominając. Ta ostatnia nie zatrzymuje ich jednak w miejscu, gdzie mogliby już dyskontować swoje sukcesy.

Screen Daily
Wyreżyserowany przez Flore Vasseur film dokumentujący podróże stawia na prostotę i fotogeniczność. To zgrabnie zrealizowane kompendium inspirujących i dających nadzieję opowieści z pozytywnym przesłaniem.

Variety
Sygnał pozytywnego sprzeciwu dla młodych ludzi

Marion Cotillard dla DEADLINE:
„To, co się teraz dzieje, ten ruch, nie ma nazwy, jednak jest w nim ogromna siła,” podkreśla Cotillard. „Kiedy ja byłam dzieckiem, nasze pokolenie zawsze mogło powiedzieć w trudnych czasach, że mamy dobre perspektywy, że „w przyszłości będzie lepiej”. Dziś to wygląda inaczej. Pokolenie Melati nie wie, czy będzie lepiej. Nie będzie lepiej, jeśli będziemy siedzieć z założonymi rękami i nie zrobimy nic z tym, jak ludzkość wpływa na naszą planetę”.

Melati Wijsen o filmie dla DEADLINE
Melati tak podsumowuje przesłanie filmu: „Udowadniamy, że dzieci mają moc sprawczą. Młodzi ludzie nie tylko wskazują palcem i wysuwają żądania, lecz dają innym przykład i pociągają ich za sobą”.

Eye For Film / Sunil Chauhan
„Bigger Than Us” pokazuje, że młodzi ludzie na całym świecie biorą sprawy we własne ręce, często wbrew silnym sprzeciwom, zastępując w tej roli rządzących. Nie jest to jednak wyłącznie historia o sprzeciwie lub odwadze, żeby oczekiwać więcej. Film opowiada o prostej potrzebie przynależności oraz pokazuje, jak współistnieją ze sobą chęć poczucia, że jest się częścią grupy oraz pragnienie działania w słusznej sprawie.Copyright © 2022 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM