ENNIO

Zobacz w kinie premiera kinowa
06.07.2022

Recenzje

SPÓR W KINIE
"To prawdziwie kinofilskie doświadczenie, po którym wielu widzów od razu powróci do ulubionych kompozycji włoskiego maestro."

"Jest „Ennio” doświadczeniem wspaniałym, zdecydowanie przeznaczonym dla miłośników muzyki Morricone i historii kina. Niezwykłe i piękne filmowe doświadczenie, pełne kinowej magii, wzruszeń i przede wszystkim muzyki tego wybitnego kompozytora."

"Wpływ Morricone na muzykę filmową i to czym dziś jest w ogóle ta dziedzina sztuki, jest niepodważalny. Laicy otrzymają na to dowody i zajrzą za kulisy pracy tego wybitnego twórcy, a miłośnicy Morricone tylko potwierdzenie jego geniuszu."

TYLKO MOVIE
"Tornatore zabiera nas w emocjonalną podróż po życiu i twórczości mistrza."

"Ten film to coś więcej niż laurka dla wielkiego artysty. To szczery list miłosny od przyjaciela, który jest świadomy siły, z jaką muzyka Ennio oddziaływała na miliony."

"Tornatore nie stawia pomnika, a raczej czule opowiada o życiu i twórczości swojego przyjaciela, jednego z największych artystów w swojej dziedzinie."

"Muzyka Ennio sprawiała, że dobry film stawał się wybitny. Obraz Tornatore przypomina nam, jak wielką przysługę Moricone wyświadczył X muzie."

Mariusz Czernic / film.org.pl
"Dzieło, które – tak jak kompozycje Ennia – nie zawiera zbędnych elementów. "

Łukasz Maciejewski
"Nie ma kina bez Ennia Morricone. Ten Dąb Bartek światowej muzyki filmowej stworzył dziesiątki partytur, z których co najmniej kilkadziesiąt przeszło do historii. A Giuseppe Tornatore nakręcił o Morricone piękny film"

Jan Topolski / KINO
"Wzruszeń tu nie zabraknie!"

"Choć całość trwa ponad dwie godziny, ogląda się to zaskakująco dobrze, dzięki dynamicznemu montażowi i polifonii głosów. Po wydanym parę lat temu biograficznym wywiadzie „Moje życie, moja muzyka” ten biopik stanie się kolejnym kanonicznym źródłem wiedzy o Ennio Morriconem."

"Tornatore rozpoczyna wyrazistym rytmem i kontrapunktem, godnym muzyki swojego bohatera. "

Wendy Ide / Observer
"Jako hołd dla autora i jego spuścizny, ten film jest fascynujący."

"Kompletny portret wielkiego kompozytora muzyki filmowej."

Saskia Lloyd Gaiger / Little White Lies
"Co za koleś! – a poza tym jest to wspaniała mozaika z historii kina i muzyki."

"W epickiej muzyce jest coś dziwnie poruszającego i niesamowicie osobistego, co kontrastuje z obrazem, który widzimy na ekranie: bardzo starego człowieka otoczonego banalnym bałaganem twórczego życia."

"Już od pierwszej sceny „Ennio” w reżyserii Giuseppe Tornatore stanowi piękny portret kultowego włoskiego kompozytora Ennio Morricone."

"Chociaż ten dokument opiewa geniusz Morricone, nie nadużywa nostalgii, która naturalnie pojawia się, kiedy wspomina się tak wiele elementów kultury XX wieku. Przez cały film przypomina nam się o innych genialnych aspektach wszystkich omawianych filmów, o piosenkach, do których one nawiązują, co sprawia, że pragniemy je obejrzeć ponownie lub po raz pierwszy. „Ennio” to film obfity w treści."

Leslie Felperin / Guardian
"Ten dokument stanowi drobiazgowy i szczegółowy, niesamowicie zajmujący i bardzo wyczerpujący skok na głęboką wodę, który pozwala nam zanurzyć się w dokonaniach niezwykle płodnego włoskiego kompozytora Ennio Morricone."

John DeFore / Hollywood Reporter
"Po obejrzeniu „Ennio” chce się ponownie obejrzeć wiele filmów, doszukać się w nich nowych treści oraz przekopać Internet w poszukiwaniu włoskich płyt z muzyką pop, które z pewnością nigdy nie zostały wydane za oceanem. Całe szczęście, że Mario Morricone wybił swojemu synowi pomysł studiowania medycyny."

Andy Lea / Daily Express
"Wydaje się, że Morricone do końca swoich dni pamiętał, jak komponował każdą nutę. Historycy muzyki będą zachwyceni, że Tornatore zdążył nagrać jego opowieści."

Rob Aldam / Backseat Mafia
"Jeśli ktoś jest wielbicielem twórczości maestro, „Ennio” to pozycja obowiązkowa."

Alistair Harkness / Scotsman
"Epickich rozmiarów film o epickiej karierze włoskiego kompozytora."

CYTATY OD GWIAZD Z FILMU
„Jedyny w swoim rodzaju” Clint Eastwood
„Mój ulubiony kompozytor i nie mam na myśli kompozytorów muzyki filmowej… Mówię o Mozarcie, Beethovenie, Schubercie” Quentin Tarantino
„Muzyka Maestro dotyka duchowości” Bruce Springsteen
„On dostrzega muzykę tam, gdzie inni jej nie widzą” Wong Kar Wai
„Przesuwał granice, był buntownikiem” James Hetfield – Metallica
„Wybitna muzyka klasyczna naszych czasów” Hans Zimmer
„To co robi, jest niewiarygodne, jest niesamowity” Quincy Jones

VARIETY
"film trzyma dobre tempo i jest niesamowicie zajmujący. "

"Wielokrotnie dźwięki orkiestry poruszały w widowni czułą strunę"

"Filmem „Ennio” Tornatore udowadnia, że długi film dokumentalny może oferować o wiele więcej, niż „gadające głowy”, a w rękach znakomitego reżysera może stać się niesamowitą rozrywką. "Copyright © 2022 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM