Bezmiar

Recenzje

Filmosfera / Ewa Balana
"W filmie ogromną rolę grają emocje, a te wynikają ze wspaniałej gry aktorskiej Penélope Cruz i Luany Giuliani, które stworzyły na ekranie hipnotyzujący duet."

Tomek Golonko / Natemat.pl
"Piękny i mądry film o miłości. Matczynej. Pierwszej. I miłości do samego siebie."

Adriana Prodeus / VOGUE
"Bezmiar uderza prawdą intymnego wyznania. Nic nie jest tu uproszczone, reżyser oddaje sprzeczność emocji, jakie targają bohaterami. Wspaniałe aktorstwo dziecka, a Penelope Cruz jeszcze nigdy nie była tak piękna."

Angelika Kucińska / Glamour
"12-letnia Adriana dusi się w swoim ciele – bo czuje się chłopcem, a urodziła się dziewczynką. Matka Adriany dusi się w swoim związku – mąż zdradza ją i bije. Obie robią wszystko, by przetrwać. Chcą, żeby ktoś je wreszcie naprawdę zobaczył. „Bezmiar” Emanuele Crialese to film pisany z tęsknoty za wolnością. I jest to tęsknota gigantyczna. Bezmierna."

Małgorzata Kożuchowska / aktorka
"„Bezmiar”, z zachwycającą rolą Penelope Cruz, której bohaterkę pokochałam od pierwszych sekund na ekranie, zostanie ze mną na długo."

Anna Rączkowska / Twój Styl
"Dawno nie widziałam czegoś tak pięknego w kinie. Tytuł znakomicie oddaje to, o czym ten film jest, choć historia niby zwyczajna, prosta. Bezmiar spraw, tematów i emocji, a wszystkie dotykają głęboko i mocno. Penelope Cruz jeszcze wspanialsza niż zazwyczaj."

Diana Dąbrowska / Accademia Włoskiego Kina
"Piękny powrót Crialese do reżyserii. Przejmująca opowieść o "migracjach duszy" i wielki hołd dla kobiet, które społeczeństwo niszczy swoim niezrozumieniem."

Daria Porycka / PAP
"Olśniewająca Penelope Cruz w historii o niesłodkim życiu marzycielki uciekającej przed przemocą w świat wyobraźni. Autobiografia reżysera jako pretekst do opowiedzenia o poszukiwaniu własnej tożsamości w pełnym sztywnych reguł Rzymie lat 70."

PEŁNA SALA / Daria Sienkiewicz
"Głębokie spojrzenie zza wymalowanych rzęs i bezradność malująca się na twarzy Cruz bez dwóch zdań kradną całą uwagę widza. Aktorka podobnie jak w "Matkach równoległych" wciela się w rolę matki, lecz tym razem jej postać wydaje się dużo bardziej zniuansowana i pozbawiona melodramatycznej otoczki."

"W historii Carli, jej męża Felice oraz ich trójki dzieci ma swoje odbicie społeczno-kulturowy obraz Italii lat 70. – pełen jaskrawych kolorów i dyskotekowej muzyki naznaczonej duchem rewolucji."

"Emanuele Crialese w autobiograficznym "Bezmiarze" celebruje rodzinną codzienność, zamieniając śniadaniowe rytuały w taneczny musical w rytmie muzyki Raffaelli Carry."

"Reżyser subtelnie i świadomie maluje społeczno-polityczny pejzaż Italii i wpływ ówczesnych przemian na życie Włochów. Na pierwszy plan wysuwa się jednak niezwykle pokrzepiający obraz matczynej relacji z dziećmi, która jest w stanie przezwyciężyć największe przeciwności losu."

"To również niezwykle intymny i ważny z perspektywy reżysera głos na temat młodzieńczego coming outu i jego wpływu na najbliższe otoczenie. Historia zainspirowana dzieciństwem twórcy i jego trudami poszukiwania tożsamości wzbudza refleksje na temat autoakceptacji i matczynego wsparcia."

DWUTYGODNIK / Adam Kruk
"W „Bezmiarze” energia Penélope Cruz, jako matki trójki dzieci w Rzymie lat 70., wręcz wylewa się z ekranu."

TVN24 / Justyna Kobus
"Do grona aktorskich olśnień po raz kolejny na Lido dołącza również Penelope Cruz, która we włoskim filmie "Bezmiar" Emanuele Crialese'a, zachwyca nie mniej niż w nominowanej do Oscara kreacji u ostatniego Almodovara."

ZWIERCIADŁO / Mariola Wiktor
"Olśniewające aktorstwo Penelope Cruz w roli matki uciekającej w świat telewizyjnych programów rozrywkowych i dziecięcych fantazji od koszmaru skrywanej przemocy domowej..."

FILMWEB / Łukasz Muszyński
""Bezmiar" wydaje mi się przede wszystkim szczerą i poruszającą opowieścią o rodzinie, która w zależności od sytuacji może być szalupą ratunkową lub kamieniem u szyi. "

" "L'immensità" znaczy po włosku bezmiar. I rzeczywiście, w filmie Crialese czuć ogrom pracy włożonej w to, żeby film pulsował emocjami (...)"

SCREEN DAILY
"W urzekającym dramacie w reżyserii Emanuele Crialese’a Penelope Cruz jest jak skrzyżowanie Sophii Loren z blaskiem słońca."

"Charyzma Cruz, która jest jak skrzyżowanie Sophii Loren z blaskiem słońca, jest zdecydowanie wystarczająca, aby pragnąć spędzić czas z tą rodziną."

"Porywający domowy portret pełnej werwy i nieprzewidywalnej Clary (Penelope Cruz), jej niedbale niewiernego męża Felice (Vincenzo Amato) i ich trojga dzieci."

"Atrakcyjne połączenie wybitnej roli Cruz oraz świetnie wykorzystanej muzyki, tańca i kultury pop z tamtego okresu zdecydowanie przyciągnie widzów."

"Kostiumy w filmie są jak eksplozja syntetycznych i jaskrawych cytrusowych odcieni oraz odważnych graficznych wzorów."

GUARDIAN
"Dramat Emanuele Crialese o dysfunkcyjnej rodzinie, z udziałem Penélope Cruz, oferuje chwile wspaniałej eskapistycznej fantazji."

" Opowieść o cichej desperacji i skrytej tęsknocie w sercach nastolatków i ludzi w średnim wieku."

THE HOLLYWOOD REPORTER
"Penelope Cruz ponownie zachwyca w pełnym emocji włoskim dramacie rodzinnym."

"Subtelny i niezwykle osobisty."

"Genialny występ Penelope Cruz"

"Crialese zaskakuje umiejętnością zmiany nastroju, ponieważ słynie z świetnej współpracy z aktorami."

"Cruz trzyma film razem jak siła grawitacji i ma cudowną, autentyczną chemię ze wszystkimi dziećmi, które grają tutaj jej dzieci, zwłaszcza z Giuliani."

VARIETY
"Wszystko w „Bezmiarze” jest piękne"

"Penélope Cruz dodaje blasku delikatnej, przejmującej opowieści o transpłciowym okresie dojrzewania."

"Boleśnie szczery"

"Rozbrajająco czuły"

"Rozbrajająco czuła i szczera perspektywę dziecka."

"Jeśli w obiektywie Pedro Almodóvara Cruz uzyskała w oczach swojego pokolenia status następczyni Sophii Loren, Crialese posuwa tę analogię o krok dalej umieszczając Hiszpankę w rodzinnym mieście Loren, czyli w Rzymie, jako zranioną żonę, czyli w roli, którą włoska ikona wielokrotnie grała w filmach z młodości Crialese. "

"Luana Giuliani wydaje się przybyszem z innego świata w swojej brawurowej roli oddającej zarówno przenikliwą samoświadomość granej postaci, jak i fizyczny dyskomfort związany z własnym ciałem i wszystkim, co go dotyczy"Copyright © 2024 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM