Houria

Recenzje

Comingsoon
"Houria" opowiada o ruchach, czynach i wydarzeniach przedstawiających historię (wiele historii) bez konieczności używanie tylu niepotrzebnych i zbędnych słów. Za pomocą kina lub raczej kamery, jej ruchów, wyboru kadrów. Obrazy w ruchu. To dlatego że Mounia Meddour wierzy w kino.
Opowiadając historię dziewczyny, silnej kobiecej solidarności i życiodajnej, upartej kobiecości, Houria robi coś, co nie było łatwe do osiągnięcia: unika wszelkiego zbędnego podkreślenia, a tym bardziej uciekania się do retoryki. A jej energia i witalność porywa.

CINEMATOGRAFO
Martha Graham, która zrewolucjonizowała taniec w pierwszej połowie XX wieku i uczyniła z niego współczesną manifestację artystyczną, mawiała: Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała, czasem zabawy, czasem bólu. Taniec jest ukrytym językiem duszy. Refleksje z przeszłości, które nabierają wyjątkowo aktualnej wartości i stanowiące idealną inspiracją dla filmu Houria
Musimy poruszać się razem i tańczyć, czy to w wodzie czy na tarasie, ponieważ tylko związek wytrwałych dusz może utrzymać przy życiu nadzieję, aby wytęskniona przyszłość i namalowane flamastrem słońce na dłoni Hourii mogły ponownie zabłysnąć, jeszcze jaśniej niż kiedykolwiek.

Sentieriselvaggi
Ciało Hourii staje się skrzyżowaniem języków i pragnień, które z indywidualnych przekształcają się w zbiorowe, a to wszystko dzięki wrażliwemu spojrzeniu Meddour.
Spojrzenie Meddour jest tak wrażliwe, że udaje jej się przechwycić te wszystkie elementy i skrystalizować na ciele głównej bohaterki, niezwykłej Lyny Khoudri, udaje jej się też oddać radosną witalność bohaterki i niesamowite cierpienie w momentach rozdarcia.
Meddour opowiada z niezwykłą efektywnością o próbie uzdrowienia, która nie stara się zakryć blizn, ale pokonuje je w poszukiwaniu nowego głosu.

CINEUROPA
"Houria" opowiada o zakotwiczeniu w grupie oraz o sile marzeń i chęci do życia, gdy świat wydaje się walić na głowę
Mounia Meddour tworzy wzruszającą historię oraz daje genialnej aktorce niezapomnianą główną rolę

PREMIERE
Lyna Khoudri – powściągliwa i genialna. Wprost kojąca.

LE PARISIEN
Bardzo mocne i bardzo czułe kino. Równocześnie realistyczne i poetyckie.
HOURIA to nie tylko portret kobiety, lecz całego pokolenia walczącego o postęp w społeczeństwie, które chce, aby kobiety były niewidzialne i uległe. Zjawiskowy obraz.

20 MINUTES
Lyna Khoudri jest olśniewająca.
W tej poruszającej historii najważniejsza jest siostrzana więź. Film pokazuje, jak grupa kobiet wspiera się nawzajem, aby uciec przed trudnym losem, wykorzystując zarówno energię, jak i kreatywność.

LE JOURNAL DU DIMANCHE
Cudowna i tragiczna podróż, w którą zabiera nas genialna żeńska obsada.

CAHIERS DU CINEMA
Khoudri osiągnęła harmonię, która łączy wszystkie elementy filmu.
Gwiazda tańca i gwiazda kina stapiają się w jedną utalentowaną postać: Houria nie potrzebuje niczego więcej, aby oczarować wszystkich wokoło.

TELE LOISIRS
Prawie nie wypowiadając słów, Lyna Khoudri rozświetla ekran w tej poetyckiej opowieści o odbudowie i przemianie poranionych ciał i umysłów.Copyright © 2024 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM