Pies i robot

Zobacz w kinie premiera kinowa
19.01.2024

Recenzje

BARTEK CZARTORYSKI - krytyk, tłumacz
"Świetnie opowiedziana i skondensowana opowieść o burzliwych kolejach nowojorskiej przyjaźni. Scena tańca potencjałem kultowym dorównuje tej z "Pulp Fiction".
PORTAL IMMERSJA / FILIP GRZĘDOWSKI
"Zapomnijcie o Spragnionych miłości i Poprzednim życiu. Animowany Pies i Robot niesie za sobą wcale nie mniejsze emocje niż melancholijna i smutna wymiana spojrzeń między Mią i Sebastianem w La La Land. To wzruszająca opowieść o zaspokajaniu samotności oraz pięknej więzi między czworonogim i blaszanym."
POLITYKA / JAKUB DEMIAŃCZUK
"W tej pretekstowej opowieści Berger zdołał zamknąć całe spektrum doznań i emocji, od slapstickowej komedii po nostalgiczny melodramat, od radości po smutek. Niby to rzecz dla dzieci, lecz dorośli bez trudu odnajdą w niej echa własnych przeżyć, wspomnień, utraconych miłości."
INTERIA / KUBA ARMATA
"Nie dziwią mnie wszelkie nagrody (na czele z Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej animacji) i zachwyty nad tym filmem. Bergerowi udało się wykorzystać język animacji, by opowiedzieć o uniwersalnym, ludzkim doświadczeniu. W sposób wzruszający, uczciwy, brutalnie momentami szczery, traktujący widzów bardzo serio, ale nade wszystko - mądry i odpowiedzialny. Takie filmy jak "Pies i Robot" łączą pokolenia."Copyright © 2024 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM