SS-GB

Streszczenie

Szpiegowska powieść Lena Deightona w interpretacji scenarzystów
filmów SPECTRE i SKYFALL

W lutym 1941 roku naczelne dowództwo brytyjskich sił zbrojnych skapitulowało przed hitlerowcami. Churchilla stracono, króla uwięziono w londyńskiej Tower, a SS zajęło Whitehall, przejmując jednocześnie nadzór nad Scotland Yardem. To realia powieści Lena Deightona pt.: „SS-GB”, na podstawie której powstał kolejny, niezwykły serial produkcji BBC.
Za scenariusz do filmu odpowiadają Neal Purvis i Robert Wade - autorzy ostatnich filmów o Jamesie Bondzie („Skyfall” i „Spectre”).
Brytyjski detektyw ze Scotland Yardu - Douglas Archer (w tej roli tajemniczy Sam Riley) prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa. Archer ma za sobą trudną przeszłość, pracuje pod niemieckim nadzorem i nie angażuje się bezpośrednio w prężnie działający w Londynie ruch oporu. Tymczasem jego członkowie bez wahania klasyfikują go jako kolaboranta. Sytuacja komplikuje się, gdy sprawa morderstwa, którą ma do rozwiązania ma wiele wspólnego z antynazistowskim podziemiem i tajemniczym planem.Copyright © 2021 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM