Miś

Streszczenie

Miś – kultowy film Stanisława Barei. Stanisław Tym w roli Ryszarda Ochódzkiego bawi swoją głupotą, straszy prymitywizmem i imponuje sprytem. Klub „Tęcza”, nowe świeckie tradycje, urząd paszportowy, publiczna komunikacja miejska, jak i inne absurdy późnego PRL-u trzymają się mocno. Niektóre są tylko wciąż śmieszne, inne nadal porażająco aktualne. Misia nie trzeba reklamować, Miś to Mistrzostwo Intelektualne Świata na skalę naszych potrzeb.
Któż z nas choć raz nie przywołał takich kwestii jak „Dzwonię do ciebie, bo niestety nie mogę z tobą rozmawiać”? Kto nie zanucił słynnego przeboju Jarząbka „Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu”? Polacy mówią „tekstami” z Misia, bo wciąż są one aktualne, a rzeczywistość – niejako wbrew społecznym i politycznym przemianom – nie zmieniła się tak bardzo, jak byśmy sobie tego życzyli i oczekiwali.

Edycja kolekcjonerska jest edycją limitowana i będzie sprzedawana tylko do wyczerpania zapasów pierwszego nakładu. Perełka dla kolekcjonerów. Wydanie wzbogacone m.in. o:

1. "Bareizm" - film Agnieszki Arnold z 1997 roku
2. Napisy: angielskie i polskie dla niedosłyszących
3. Oryginalne plakaty kinoweCopyright © 2021 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM