OBRAZ POŻĄDANIA

Recenzje

URODA ŻYCIA / Jakub Demiańczuk
„Obraz pożądania" to stylowy thriller, nieco w duchu dawnych dzieł Alfreda Hitchcocka: wciągający, intrygujący, zamiast szybkiej akcji oferuje dużo kryminalnych łamigłówek (...)

FILMWEB / Łukasz Muszyński

(...) nie trzeba długo się wpatrywać, by w "Obrazie pożądania" dostrzec powinowactwo z czarnym kryminałem. Sensacyjna intryga wydaje się tu jednak punktem wyjścia do rozważań nad zagadnieniami wykraczającymi daleko poza formułę kina gatunkowego.

Stylowy, kameralny dreszczowiec Giuseppe Capotondiego ("Podwójna godzina") to po trosze moralitet o mrocznym pragnieniu sławy i chwały, a także gorzka satyra na świat galerii sztuki będący siedliskiem bandziorów w białych rękawiczkach.

To film, który trzeba sączyć, zamiast konsumować haustami.

Capotondi zręcznie kreuje na ekranie atmosferę tajemnicy i niepewności. Przez długi czas trudno odgadnąć, jakie są prawdziwe intencje bohaterów i czy cała intryga nie jest aby mistyfikacją zaplanowaną przez genialnego demiurga. Dwuznaczność sytuacji podkreślają dialogi – pełne aluzji i przenośni, bardzo często skrywające znaczeniowy naddatek.

(...) doskonała obsada – równie czarujący co nikczemny Claes Bang, elfia Elizabeth Debicki, świetnie bawiący się w roli podstępnego handlarza Mick Jagger, a także Donald Sutherland jako legendarny artysta, który dawno temu przegryzł naturę wszechświata i pozbył się złudzeń co do ludzkiej natury.

VOGUE.pl / Adriana Prodeus
Wariacja na temat Ripleya. Ironiczny portret krytyków i kolekcjonerów. Wredne, zabawne i przystojne za sprawą świetnej obsady.

AKTIVIST / Magda Maksimiuk

W „Obrazie pożądania” można znaleźć właściwie wszystko, co potrzebne, by przyjemnie, ale i inteligentnie, spędzić czas w kinie: tajemnice, zapierające dech próby dotarcia do prawdy, spiski, intrygi, skąpane w słońcu letnie rezydencje nad jeziorem Como, szybkie eleganckie auta, pięknych ludzi, wyjątkową sztukę.

„Utalentowany Pan Ripley” spotyka klasyczne „Jak ukraść milion dolarów” z Audrey Hepburn? Proszę bardzo!

Onet.pl o roli Claesa Banga w serialu “Dracula”
Patrząc na Claesa Banga i jego cyniczny uśmieszek, od razu idzie poznać, że duński aktor cieszył się rolą jak małe dziecko, któremu na szkolny bal rodzice pozwolili przebrać się za potwora. Drakula w jego bezbłędnym wykonaniu to człowiek (sic!) emanujący, paradoksalnie, pełnym ciepła chłodem, ...

Naekranie.pl / Norbert Zaskórski

Capotondi wie, jak zmyślnie prowadzić widza. Najpierw całkiem sprawnie prowadzi narracje w kierunku pewnej opowieści obyczajowej, by za chwilę podbić napięcie, oferując nam pełnokrwisty thriller.

Moimi faworytami są tutaj bezsprzecznie Donald Sutherland i Elizabeth Debicki. Pierwszy wnosi spory powiew lekkości i humoru do produkcji, gra na sporym luzie. Druga natomiast emanuje spokojem, ale i również ogromną charyzmą, dzięki której chce się ją oglądać.

“Obraz pożądania” świetnie przedstawia jak pasja i fascynacja mogą przerodzić się w mroczne obłąkanie.

Wysoki Poziom Kultury - blog
Aktor Claes Bang po roli w “The Square” wchodzi w podobny świat – sztuki, ale też hipokryzji i cynizmu. “Obraz pożądania” to uniwersalna, wciągająca filmowa przypowieść o prawdzie i fałszu (w sztuce i poza nią) oraz godnym i niecnym postępowaniu, które prędzej czy później spotka kara.

Z opisu na stronie Festiwalu w Toronto
Ten film jest seksowny i pełen zwrotów akcji, jak większość rasowych thrillerów. “Obraz pożądania” może pochwalić się nieprzewidywalną fabułą, efektownymi wnętrzami oraz niesamowitą obsadą - międzynarodowe gwiazdy Claes Bang (“The Square”) i Elizabeth Debicki (“Wdowy”) występują w rolach głównych obok takich legend jak Donald Sutherland i niepowtarzalny Mick Jagger, który sprawia wrażenie, jakby bawił się najlepiej w swoim jakże barwnym życiu.

Anna Tatarska / vogue.pl
„Obraz pożądania” to bardzo jędrne, potoczyste i wysublimowane dialogi, gęsty klimat i świetne aktorstwo. Pod pełną zwrotów akcji opowieścią o przeambicjonowanym, ale nieuczciwym krytyku sztuki kryje się proste przesłanie: miłość może uratować nawet największą szuję. Ale trzeba jej na to pozwolić. I to jest dopiero sztuka.

Mick Jagger na konferencji prasowej w Wenecji:
Podoba mi się ten film ... scenariusz był interesujący, inny, literacki i zaskakujący ... Naprawdę nie wiesz, czy (główni bohaterowie) mówią prawdę, czy nie, a część filmu dotyczy tego, co jest prawdą i czy należy wierzyć ludziom we wszystko, co mówią.

Elizabeth Debicki dla HARPERS BAZAAR
To nadzwyczajny film, bardzo mroczny i hitchcockowskiCopyright © 2024 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM