Sekret Madeleine Collins

Zobacz w kinie premiera kinowa
17.06.2022

Recenzje

THE TIMES

Francuski dramat Sekret Madeleine to zwodniczy portret kobiety odczuwającej lęk egzystencjalny, częściowo w konwencji thrillera, którego akcja posuwa się na przód w zawrotnym tempie.

Virginia Efira jest niesamowita jako mieszkająca w Genewie tłumaczka, żona i matka, która prowadzi podwójne życie i równocześnie ma drugą rodzinę we Francji, co powoduje stresujące zawirowania. Chociaż Kate jest dwulicowa i obłudna, Efira potrafi wzbudzić dla niej współczucie. Kiedy dwa ukryte przed sobą światy wreszcie się spotykają, film staje się do bólu wciągający.

SCREEN DAILY

Intrygujący i inteligentnie skonstruowany thriller psychologiczny.

Poprowadzony z wyczuciem i pełen suspensu, jak filmy Hitchcocka i Ozona, film może przypaść do gustu szerokiej widowni oraz ma potencjał, aby zdobywać nagrody, głównie dla wielokrotnie nominowanej do Cesara Efiry (…)

DEADLINE

Sekret Madeleine zastawia sidła jak hollywoodzki thriller.

Barraud zachęca widzów, aby zakwestionowali swoje dotychczasowe postrzeganie macierzyństwa i niezależności.

CINEUROPA

Virginie Efira w popisowej roli w filmie w stylu Hitchcocka.

Film powstał na podstawie świetnego scenariusza (autorstwa Barrauda i Hélény Klotz). Historia rozwija się po mistrzowsku, a widz zaskakiwany jest następującymi po sobie niespodziewanymi odkryciami, na które nigdy nie jest przygotowany (…) Utkany z Hitchcockowskich motywów (porównaj Zawrót głowy), film Sekret Madeleine bawi się kilkoma retrospekcjami i stopniuje napięcie, ostatecznie jawiąc się jako fascynujące studium kobiecych udręk.

PLAYLIST

Film Barrauda ze zniuansowaną rolą Efiry to pieczołowicie skonstruowana historia, którą spina skomplikowana tajemnica.

Portretując domowe życie kobiety, które wymyka się spod kontroli, film Barrauda z powodzeniem powiela tropy znane z thrillerów Hitchcocka.Copyright © 2022 Best Film CO. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PROJEKT GRAFICZNY WEBSCY.COM